* Customizr v3.4.21 - en to es translation catalogue (507 entries)

en: Right sidebar
es: Barra lateral dereita

en: Left sidebar
es: Barra lateral esquerda

en: 2 sidebars : Right and Left
es: 2 barras: dereita e esquerda

en: No sidebars : full width layout
es: Sen barras laterais: ancho completo

en: Blue
es: Azul

en: Black
es: Negro

en: Flat black
es: Negro - Chan

en: Grey
es: Gris

en: Ligth grey
es: Gris - Chan

en: Flat purple
es: Púrpura - Chan

en: Purple
es: P&uacute;rpura

en: Flat red
es: Vermello - Chan

en: Red
es: Vermello

en: Orange
es: Laranxa

en: Flat orange
es: Laranxa - Chan

en: Yellow
es: Amarelo

en: Flat yellow
es: Amarelo - Chan

en: Green
es: Verde

en: Light green
es: Verde claro

en: Green blue
es: Verde azulado

en: Light blue
es: Azul claro

en: Google fonts pairs
es: Grupos de fontes de Google

en: Web safe fonts pairs
es: Grupos de fontes de máxima compatibilidade

en: Single fonts
es: Fontes simples

en: Subscribe to my rss feed
es: Suscríbete á miña canle

en: RSS feed (default is the wordpress feed)
es: Canle RSS (Por defecto o feed de wordpress)

en: Follow me on Twitter
es: Ségueme en Twitter

en: Twitter profile url
es: Url do perfil de Twitter

en: Follow me on Facebook
es: S&eacute;gueme en Facebook

en: Facebook profile url
es: Url do perfil de Facebook

en: Follow me on Google+
es: S&2acute;gueme en Google +

en: Google+ profile url
es: Url do perfil de Google+

en: Follow me on Instagram
es: S&eacute;gueme en Instagram

en: Instagram profile url
es: Url do perfil de Instagram

en: Follow me on Tumblr
es: S&eacute;gueme en Tumblr

en: Follow me on Flickr
es: S&eacute;gueme en Flickr

en: Follow me on WordPress
es: S&eacute;gueme en WordPress

en: WordPress profile url
es: Url do perfil de WordPress

en: Follow me on Youtube
es: S&eacute;gueme en Youtube

en: Youtube profile url
es: Url do perfil de Youtube

en: Pin me on Pinterest
es: Pinear en Pinterest

en: Pinterest profile url
es: Url do perfil de Pinterest

en: Follow me on Github
es: S&eacute;gueme en Github

en: Github profile url
es: Url do perfil de Github

en: Follow me on Dribbble
es: S&eacute;gueme en Dribbble

en: Dribbble profile url
es: Url do perfil de Dribbble

en: Follow me on LinkedIn
es: S&eacute;gueme en LinkedIn

en: LinkedIn profile url
es: Url do perfil de LinkedIn

en: Right Sidebar
es: Barra lateral dereita

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
es: Aparece en artigos, p&aacute;xinas, arquivos e resultados de b&uacute;squeda

en: Left Sidebar
es: Barra lateral esquerda

en: Footer Widget Area One
es: &Aacute;rea 1 Widget pé de p&aacute;xina

en: Just use it as you want !
es: &Uacute;saa como queiras!

en: Footer Widget Area Two
es: &Aacute;rea 2 Widget pé de p&aacute;xina

en: Footer Widget Area Three
es: &Aacute;rea 3 Widget pé de p&aacute;xina

en: Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act.
es: Nunha época de engano universal, dicir a verdade é un acto revolucionario.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
es: Sentímolo, a búsqueda non se atopa. Téntao de novo no recadro de abaixo

en: Success is the ability to go from one failure to another with no loss of enthusiasm...
es: O éxito consiste en ir de fracaso en fracaso sen perder o entusiasmo

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
es: Sentímolo, pero nada coincide ca túa búsqueda. Por favor, téntao de novo con outras palabras clave

en: Customizr is a clean responsive theme
es: Customizr é un tema adaptable elegante e sinxelo

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
es: Moitas das opcións e das estruturas de dese&ntilde;o est&aacute;n dispoñibles na pantalla de personalizaci&oacute;n de Wordpress, a demostraci&oacute;n dos cambios aparecerá en vivo

en: Main Menu
es: Men&uacute; Principal

en: Help
es: Axuda

en: Need help with Customizr? Click here!
es: Necesitas axuda con Customizr? Preme aqu&iacute;!

en: Page %s
es: P&aacute;xina %s

en: Home featured page one
es: Mostrar no inicio como p&aacute;xina un

en: Home featured page two
es: Mostrar no inicio como p&aacute;xina duas

en: Home featured page three
es: Mostrar no inicio como p&aacute;xina tres

en: Featured text one (200 car. max)
es: Texto destacado campo un (200 car. max):

en: Featured text two (200 car. max)
es: Texto destacado campo dous (200 car. max):

en: Featured text three (200 car. max)
es: Texto destacado campo tres (200 car. max):

en: Custom featured page %1$s
es: Personalizar p&aacute;xina destacados %1$s

en: Featured text %1$s (200 car. max)
es: Texto destacado %1$s (200 car. max)

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
es: Debes seleccionar unha p&aacute;xina primeiro. Deixa este campo baleiro se desexas utilizar o resumo da p&aacute;xina.

en: &mdash; No slider &mdash;
es: &mdash; Ning&uacute;n slider &mdash;

en: Global settings
es: Axustes Xeráis

en: Global settings for the Customizr theme :skin, socials, links...
es: Configuraci&oacute;n global para Customizr: tema, redes, enlaces...

en: Header
es: Cabeceira

en: Header settings for the Customizr theme.
es: Axustes de cabeceira para tema Customizr.

en: Content : home, posts, ...
es: Contido: portada, publicacións,...

en: Content settings for the Customizr theme.
es: Axustes de contido do Tema Customizr

en: Footer
es: Pé de p&aacute;xina

en: Footer settings for the Customizr theme.
es: Axustes Pé de p&aacute;xina do tema Customizr

en: Advanced options
es: Opcións Avanzadas

en: Advanced settings for the Customizr theme.
es: Axustes avanzados para o tema Customizr

en: Skin
es: Estilo

en: Select a skin for Customizr
es: Seleccionar un estilo para Customizr

en: Set up logo and favicon options
es: Opcións configuraci&oacute;n logo e favicon

en: Front Page
es: P&aacute;xina Principal

en: Set up front page options
es: Establece as opcións da p&aacute;xina de inicio

en: Pages &amp; Posts Layout
es: Dese&ntilde;o de p&aacute;xinas e artigos

en: Set up layout options
es: Selecciona as opcións de dese&ntilde;o

en: Comments
es: Comentarios

en: Set up comments options
es: Configurar opcións de comentarios

en: Social links
es: Redes Sociáis

en: Set up your social links
es: Configuraci&oacute;n de enlaces ás redes sociáis

en: Images
es: Imaxes

en: Various images settings
es: Ajustes de imaxes

en: Links
es: Enlaces

en: Various links settings
es: Axustes varios enlaces

en: Custom CSS
es: Personalizar CSS

en: Add your own CSS
es: Engade o teu propio CSS

en: Responsive settings
es: Axustes deseño adaptativo

en: Various settings for responsive display
es: Axustes varios para demostración

en: Manage menus
es: Xestión de menús

en: Design and effects
es: Deseño e efectos

en: Select a submenu expansion option
es: Selecciona una opción de expansión para os submenús

en: Expand submenus on click
es: Extender submen&uacute;s ó facer clic

en: Expand submenus on hover
es: Extender submen&uacute;s ó posicionarse sobre eles

en: Choose a predefined skin
es: Elixir estilo predefinido

en: Performance : use the minified CSS stylesheet
es: Rendemento: usar folla estilos CSS comprimida

en: Using the minified version of the skin stylesheet will speed up your webpage load time.
es: O uso da versi&oacute;n comprimida (minified) de estilos CSS do tema, acelerar&aacute; o tiempo de carga da p&aacute;xina.

en: Display top border
es: Mostrar liña no borde superior da páxina

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
es: Desactive esta opción para quitar o borde coloreado superior

en: Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
es: Subir Logo (formatos: .jpg, .png, .gif, svg, svgz)

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
es: Forzar dimensións do logo a max-width:250px y max-height:100px

en: Uncheck this option to keep your original logo dimensions.
es: Desmarca esta opción para manter o tamaño oroxinal do logo

en: Sticky Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
es: Subir Logo (formatos: .jpg, .png, .gif, svg, svgz)

en: Use this upload control to specify a different logo on sticky header mode.
es: Usa este control de subida para especificar un logo diferente no modo de cabeceira fixo

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
es: Subir Favicon (formatos: .ico, .png, .gif)

en: Choose content and layout
es: Selecciona o contido e o deseño

en: Front page displays
es: Mostrar p&aacute;xina de inicio coma

en: Don't show any posts or page
es: Non mostrar ningún artigo nin páxina

en: Your latest posts
es: Os teus últimas artigos

en: A static page
es: Unha páxina estática

en: Front page
es: P&aacute;xina Principal

en: Posts page
es: P&aacute;xina de artigos

en: Set up the front page layout
es: Seleccione o dese&ntilde;o da p&aacute;xina de inicio

en: Slider options
es: Opcións de slider

en: Select front page slider
es: Seleccione un slider para la p&aacute;xina de inicio

en: Full width slider
es: Slider de ancho total

en: Delay between each slides
es: Retraso entre cada imaxe do slider

en: in ms : 1000ms = 1s
es: en ms : 1000ms = 1s

en: Featured pages options
es: Opcións destacadas en  p&aacute;xina principal

en: Display home featured pages area
es: Destacar p&aacute;xinas en &aacute;reas da p&aacute;xina principal

en: Enable
es: Activar

en: Disable
es: Desactivar

en: Show images
es: Mostrar imaxes

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
es: As imaxes se fixan segundo "imaxen destacada" de cada p&aacute;xina (na pantalla de edici&oacute;n de p&aacute;xina). Desmarca a "opci&oacute;n anterior para desactivar as imaxes destacadas que se mostran na zona da p&aacute;xina principal

en: Read more &raquo;
es: Ler m&aacute;is &raquo;

en: Button text
es: Texto do bot&oacute;n

en: Display Breadcrumb
es: Mostrar ruta navegaci&oacute;n

en: Choose the global default layout
es: Seleccione dese&ntilde;o por defecto para o sitio web

en: Force default layout everywhere
es: Forzar  dese&ntilde;o por defecto en todo o sitio

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
es: Esta opci&oacute;n anula a configuraci&oacute;n das estruturas nas p&aacute;xinas / artigos,  incluida a p&aacute;xina de inicio.

en: Choose the posts default layout
es: Seleccione dese&ntilde;o por defecto dos artigos

en: Maximum number of posts per page
es: N&uacute;mero de artigos por p&aacute;xina

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
es: Seleccione a lonxitude das publicacións (inicio, b&uacute;squeda, arquivos,...)

en: Display the excerpt
es: Mostrar un fragmento

en: Display the full content
es: Mostrar contido completo.

en: Choose the pages default layout
es: Seleccione dese&ntilde;o por defecto para as p&aacute;xinas

en: Enable comments on pages
es: Permitir comentarios nas p&aacute;xinas

en: This option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
es: Esta opci&oacute;n permitir&aacute;  comentarios en p&aacute;xinas. Podes deshabilitar comentarios para unha soa p&aacute;xina no modo de edici&oacute;n r&aacute;pida da pantalla da lista de p&aacute;xinas, ou bien individualmente en cada artigo / p&aacute;xina.

en: Social links in header
es: Redes sociáis na cabeceira

en: Social links in left sidebar
es: Redes sociales na barra lateral esquerda

en: Social links in right sidebar
es: Redes sociáis na barra lateral dereita

en: Social links in footer
es: Redes sociáis no pé de p&aacute;xina

en: Lightbox effect on images
es: Efectos Lightbox nas imaxes

en: Autoscale images on zoom
es: Imáxes a escala con zoom

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
es: Se la opci&oacute;n est&aacute; activada,  forzar&aacute; á imaxe a axustarse na pantalla de lightbox zoom.

en: High resolution (Retina) support
es: Soporte para alta resolución (retina)

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
es: Activado, o sitio web incluir&aacute; soporte para dispositivos de alta resoluci&oacute;n.

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
es: Moi recomendable para rexerar as imaxes da biblioteca en alta definición co uso deste plugin gratuito.

en: regenerate thumbnails
es: rexerar miniaturas

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
es: Abrir a páxina de descrición do plugin Rexerar miniaturas

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
es: Sliders: mostrar icono de carga antes de representar as diapositivas

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
es: Activado, esta opción mostra un icono de carga cando las diapositivas están pasando.

en: Dynamic slider images centering on any devices
es: Slider centrado en calquera dispositivo

en: Dynamic thumbnails centering on any devices
es: Miniaturas centradas en calquera dispositivo

en: Smooth scroll on click
es: Desprazamento suave ao facer click

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
es: &Eacute;sta opci&oacute;n se é activada, produce un suave desplazamento da p&aacute;xina ao facer clic nun enlace "áncora" dentro da mesma p%aacute;xina.

en: Dynamic sidebar reordering on small devices
es: A barra lateral dinámica se reordea en dispositivos pequenos

en: Add your custom css here and design live! (for advanced users)
es: Engade aquí o teu propio CSS (para usuarios avanzados)

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
es: Use este campo para probar pequenos fragmentos de código CSS. Para personalizacións importantes do CSS, é preferible modificar o arquivo style.css dun

en: child theme.
es: tema fillo.

en: How to create and use a child theme ?
es: Como crear e utilizar un tema fillo?

en: Site Title & Tagline
es: T&iacute;tulo e lema/eslogan do sitio

en: Fonts
es: Fontes

en: Set up the font global settings
es: Configurar opcións pé de p&aacute;xina

en: Links style and effects
es: Estilo e efectos dos enlaces

en: Titles icons settings
es: Axustes t&iacute;tulo iconos

en: Set up the titles icons options
es: Configurar opcións t&iacute;tulos iconos

en: Image settings
es: Axustes imaxes

en: Authors
es: Autores

en: Post authors settings
es: Axustes do autor do post

en: Header design and layout
es: Deseño cabeceira e disposición

en: Design and layout
es: Deseño e disposición

en: Navigation
es: Navegaci&oacute;n

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use.
es: O seu tema é compatible con %s men&uacute;. Seleccione cal desexa utilizar.

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
es: Puede editar o contido do men&uacute; selecionado, na sección men&uacute;s  da pantalla Apariencia.

en: Post lists : blog, archives, ...
es: Listas publicacións: blog, arquivos...

en: Set up post lists options
es: Configurar opción das listas de artigos

en: Single posts
es: Publicación/artigo individual

en: Set up single posts options
es: Configurar opcións publicacións individuáis

en: Breadcrumb
es: Ruta navegaci&oacute;n

en: Set up breadcrumb options
es: Configurar opcións ruta navegaci&oacute;n

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
es: Info - publicacións (categor&iacute;a, etiquetas, datas, personalizar clasificaci&oacute;n)

en: Set up post metas options
es: Configurar etiqueta "meta" das publicacións

en: Paragraphs
es: Parágrafos

en: Set up paragraphs options
es: Configurar as opción de parágrafo

en: Footer global settings
es: Axustes xeráis de pé de páxina

en: Set up footer global options
es: Configurar opcións globáis de pé de p&aacute;xina

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
es: Nota: o dese&ntilde;o da portada (inicio) debe estar establecido na secci&oacute;n p&aacute;xina de inicio.

en: Global Post Lists Settings
es: Axustes xeráis das listas de posts

en: Display an author box after each single post content
es: Mostrar Caixa de autor ao lado do contido de cada post simple

en: Check this option to display an author info block after each single post content. Note : the Biographical info field must be filled out in the user profile.
es: Marca esta opción para mostrar información sobre o autor despois de cada publicación sinxela. Nota: A información biográfica ten que estar cuberta no perfil do usuario.

en: Select a beautiful font pair (headings &amp; default fonts) or single font for your website.
es: Selecciona unha bonita parella de fontes ( cabeceira e fontes por defecto) ou un só tipo de letra para todo o sitio.

en: This font picker allows you to preview and select among a handy selection of font pairs and single fonts. If you choose a pair, the first font will be applied to the site main headings : site name, site description, titles h1, h2, h3., while the second will be the default font of your website for any texts or paragraphs.
es: Este menú te permite previsualizar e escoller entre un montón de parellas de fontes e fontes simples. Se escolles unha parella, a primeira fonte usaráse nas cabeceiras principáis do sitio: título, descrpción curta, títulos h1, h2, h3. Mentres que o segundo tipo será a fonte por defecto para calquera texto ou parágrafo.

en: Set your website default font size in pixels.
es: Escolle o tamaño de fonte por defecto para  o teu sitio en pixeles

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
es: Esta opción axusta o tamaño de letra por defecto aplicadao a calquera elemento de texto no teu sitio wee cando non hai ningún outro tamaño de texto que sexa aplicable.

en: Display the tagline
es: Mostrar lema /eslogan

en: Display menu in a box
es: Mostrar men&uacute; nun recadro/caixa

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
es: Seleccionando esta opción, o men&uacute; do encabezado, o lema e redes se mostran axustados nun recadro gris claro.

en: Layout
es: Plantilla/Dese&ntilde;o

en: Logo / title on the left
es: Logo / T&iacute;tulo - Posici&oacute;n esquerda

en: Logo / title centered
es: Logo / T&iacute;tulo - Posici&oacute;n centrada

en: Logo / title on the right
es: Logo / T&iacute;tulo - Posici&oacute;n dereita

en: Sticky header settings
es: Cabecera fija: axustes

en: Sticky on scroll
es: Fixa ao desprazar

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
es: Seleccionando esta opción, a cabeceira queda fixa na parte superior da p&aacute;xina ao desprazarse cara abaixo.

en: Sticky header : display the tagline
es: Cabeceira fixa: mostrar lema

en: Sticky header : display the title / logo
es: Cabecera fixa: mostrar t&iacute;tulo / logo

en: Sticky header : shrink title / logo
es: Cabeceira Fixa: reducir t&iacute;tulo / logo

en: Sticky header : display the menu
es: Cabeceira fixa: mostrar men&uacute;

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
es: Cabeceira fixa: semitransparente ao desplazarse (scroll)

en: Set the header z-index
es: Establecer z-index cabeceira

en: What is
es: Que é

en: the z-index
es: o z-index

en: Menu position
es: Posición do menú

en: Menu on the left
es: Men&uacute; Esquerda

en: Menu on the right
es: Men&uacute; Dereita

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
es: Mostrar submen&uacute;s con efectos de fundido

en: Hover move effect for the sub menu items
es: Efecto movemento nos elementos do men&uacute; secundario ao pasar sobre eles.

en: In responsive mode, limit the height of the dropdown menu block to the visible viewport
es: En modo adaptativo (responsive) limitar a altura para mostrar o contido do menú desplegable.

en: Fade effect on link hover
es: Efecto fundido para enlaces activos

en: Display an icon next to external links
es: Mostrar un icono xunto aos enlaces externos

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
es: Esta opción só se aplica aos enlaces incluidos en páxinas ou artigos.

en: Open external links in a new tab
es: Abrir enlaces externos en nova pestana

en: Display the breadcrumb on home page
es: Mostrar ruta navegaci&oacute; na portada

en: Display the breadcrumb in pages
es: Mostrar ruta de navegaci&oacute;n en p&aacute;xinas

en: Display the breadcrumb in single posts
es: Mostrar ruta navegaci&oacute;n en publicacións individuáis

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
es: Mostrar a ruta de navegaci&oacute;n nas listas de publicacións: p&aacute;xina blogue, arquivos, resultados dunha pesquisa...

en: Display icons next to titles
es: Mostrar iconos xunto a t&iacute;tulos

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
es: Activando esta opción, mostrarase xunto aos títulos das páxinas, artigos, arquivos... Un icono contextual, e widgets propios de WP.

en: Display a page icon next to the page title
es: Mostrar un icono da páxina ao lado do título da páxina.

en: Display a post icon next to the single post title
es: Mostrar un icono de artigo ao lado do título dun artigo individual

en: Display an icon next to the archive title
es: Mostrar un icono xunto ao título do arquivo

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
es: Cando se activa esta opción, un icono de arquivo aparece á esquerda do encabezamento de cada tipo de arquivo. Un tipo de arquivo pode ser: categoría, etiqueta, autor, data de arquivo, clasificación personalizada ou resultados dunha pesquisa.

en: Display an icon next to each post title in an archive page
es: Mostrar un icono xunto ao título de cada publicación de arquivo

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
es: Cando se activa esta opción, un icono de tipo de artigo, aparece á esquerda do título nunha páxina de arquivo. Unha páxina de arquivo pode ser: categoría, etiqueta, autor, data do arquivo, clasificación personalizada ou resultados de búsqueda.

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
es: Widgets WP barra lateral: mostrar icono xunto aos títulos

en: WP footer widgets : display icons next to titles
es: Widgets WP pé-páxina : mostrar icono xunto aos títulos

en: Display posts metas
es: Mostrar información das publicaci&oacute;ns

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
es: Cando se activa esta opción, se mostra información de artigos  (coma categorías, data e autor) por debaixo dos títulos dos artigos.

en: Select the contexts
es: Seleccionar contexto

en: Display posts metas on home
es: Mostrar información artigos en portada

en: Display posts metas for single posts
es: Mostrar información meta do artigo,  nos artigos individuáis

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
es: Mostras información meta dos artigos, en lista de publicacións (arquivo, blogue)

en: Select the metas to display
es: Selecionar información a mostrar

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
es: Mostrar xerarquicamente as taxonomías (como as categorías)

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
es: Mostrar sen xerarquía as taxonomías (coma etiquetas)

en: Display the publication date
es: Mostrar data de publicación

en: Display the author
es: Mostrar o autor

en: Display the update date
es: Mostrar data de actualización

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
es: Activada, esta opción mostrará a data adicional da actualización da última mensaxe (non se mostrará nada se non se actualiza a publicación)

en: Select the last update format
es: Selecionar o último formato de actualización

en: Nb of days since last update
es: Nº de días dende a última actualización

en: Date of the last update
es: Data da última actualización

en: Recent update notice after post titles
es: Aviso de actualización recente despois do título dos osts

en: Display a recent update notice
es: Mostrar aviso de receente actualización

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
es: Activada esta opción, se mostra un aviso de actualización recente xunto aos títulos dos artigos. Personalizable.

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
es: Mostrar aviso se a última actualización é inferior (en sentido estricto) ao nº de días

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
es: Establece un intervalo máximo (en días) durante o cal se mostrará o último aviso de actualización.

en: Recently updated !
es: ¡Actualizada!

en: Update notice text
es: Texto aviso actualización

en: Update notice style
es: Estilo aviso actualización

en: Default (grey)
es: Estándar (gris)

en: Success (green)
es: Éxito (verde)

en: Alert (orange)
es: Alerta (laranxa)

en: Important (red)
es: Importante (bermello)

en: Info (blue)
es: Info (azul)

en: Set the excerpt length (in number of words)
es: Axustar a lonxitude do resumo (en número de palabras)

en: Thumbnails options
es: Opcións miniaturas

en: Display the post thumbnails
es: Mostrar miniaturas de publicacións

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
es: Activando esta opción, móstranse as miniaturas de imaxes dos artigos, en tódalas listas de artigos: blogues, arquivos, páxinas autor, páxinas de búsqueda...

en: If no featured image is set, use the last image attached to this post.
es: Se non hai imaxe destacada, usa a última imaxe adxunta a este artigo.

en: Thumbnails shape
es: Forma das miniaturas

en: Rounded, expand on hover
es: Redondo, ampliado ao pasar sobre

en: Rounded, no expansion
es: Redondo, sen ampliar

en: Squared, expand on hover
es: Cadrado, ampliar ao pasar sobre

en: Squared, no expansion
es: Cadrado, sen ampliar

en: Rectangular with no effect
es: Rectangular sen efecto

en: Rectangular with blur effect on hover
es: Rectangular con efecto desenfocar ao pasar sobre

en: Rectangular with unblur effect on hover
es: Rectangular con efecto enfocar ao pasar sobre

en: Set the thumbnail's max height in pixels
es: Axustar altura máxima das miniaturas en píxeles

en: Thumbnails position
es: Posición das miniaturas

en: Top
es: Arriba

en: Right
es: Dereita

en: Bottom
es: Abaixo

en: Left
es: Esquerdo

en: Alternate thumbnail/content
es: Alternar miniatura/contido

en: Category Archives :
es: Arquivo Categor&iacute;as :

en: Tag Archives :
es: Arquivos etiqueta:

en: Author Archives :
es: Arquivo do Autor :

en: Search Results for :
es: Resultados da pesquisa

en: Post thumbnail position
es: Posición da miniatura nas publicacións

en: Don't display
es: Non mostrar

en: Before the title in full width
es: Antes do t&iacute;tulo de ancho total

en: Before the title boxed
es: Antes do título en caixa

en: After the title
es: Despois do título

en: Drop caps
es: Letras capitulares

en: Enable drop caps
es: Habilitar letras capitulares

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your post / page content.
es: Engadir unha letra capitular ao primeiro parágrafo dos teus posts / páxinas

en: Apply a drop cap when the paragraph includes at least the following number of words :
es: Engadir una letra capitular cando o parágrafo inclúa polo menos  o seguinte número de palabras:

en: (number of words)
es: (número de palabras)

en: Drop cap style
es: Estilo de letras capitulares

en: Skin color with shadow
es: Color do tema con sombra

en: Simple black
es: Negro sinxelo

en: Enable drop caps in posts
es: Habilitar letras capitulares nos posts

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your single posts content
es: Engadir una letra capitularao primeiro parágrafo dos teus posts simples

en: Enable drop caps in pages
es: Habilitar letras capitulares en páxinas

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your pages
es: Usar una letra capitular no primeiro parágrafo das túas páxinas

en: Comments bubbles
es: Bocadillo comentarios

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
es: Mostrar o número de comentarios nun bocadillo xunto ao título do artigo.

en: Comments bubble shape
es: Tamaño bocadillo comentarios

en: Small bubbles
es: Bocadillo pequeno

en: Large bubbles
es: Bocadillo grande

en: Comments bubble color
es: Color bocadillo comentarios

en: Skin color
es: Color do tema

en: Custom
es: Personalizar

en: Other comments settings
es: Outros axustes de comentarios

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
es: Activada, esta opci&oacute;n  permitirá  comentarios en p&aacute;xinas. Podes deshabilitar comentarios dunha soa p&aacute;xina no modo de edici&oacute;n r&aacute;pida da pantalla de lista de p&aacute;xinas.

en: discussion settings page.
es: Axustes da páxina de comentarios.

en: Display a back to top arrow on scroll
es: Mostrar unha frecha de desprazamento voltar á parte superior

en: Social link title in sidebars
es: T&iacute;tulo enlace redes nas barras lateráis

en: Will be hidden if empty
es: Permanece oculto se está baleiro

en: Set slider's height in pixels
es: Altura do deslizante (slider) expresada en píxeles

en: Apply this height to all sliders
es: Aplicar esta altura a todos los deslizantes (slider)

en: Replace the default image slider's height
es: Refacer a altura dos deslizantes (slider´s) ao predeterminado.

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
es: Activando esta opción, as imaxes redimensionarán a súa altura á medida de subida. Isto mellora o rendemento xeral de carga.

en: You might want to regenerate your thumbnails.
es: Se desexa rexerar as súas miniaturas.

en: Number of columns per row
es: Número de columnas por fila

en: Hi! This is
es: Ola! Esto é

en: , developer of the Customizr theme
es: , programador do tema Customizr

en: I'm doing my best to make Customizr the perfect free theme for you. If you think it helped you in any way to build a better web presence, please support it's continued development with a donation of $20, $50, ...
es: Dedicamos todo o noso esforzo para que Customizr, sexa un tema libre e perfecto para ti. Por favor, axuda a manter e continuar o dessenvolvemento cunha donaci&oacute;n de $20, $50 ou incluso $100.

en: Make a donation for Customizr
es: Fai un donativo para Customizr

en: Hide forever
es: Ocultar para sempre

en: Let me think twice
es: Deixa que o pense dúas veces

en: Need more customizations options and premium support ?
es: Necesitas máis personalizacións ou soporte permium?

en: Discover Customizr Pro
es: Descubra Customizr Pro

en: Need more control on your fonts ? Style any text in live preview ( size, color, font family, effect, ...) with the Customizr Pro theme.
es: Necesitas máis control sobre os teus tipos de letra? Personaliza calquera texto en vivo (tamaño, color, fonte, efecto...) co tema Customizr Pro

en: Add unlimited featured pages with Customizr Pro
es: Engadir páxinas destacadas ilimitadas con Customizr Pro

en: Layout Options
es: Opcións Dese&ntilde;o

en: Slider Options
es: Opcións Slider

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
es: Dese&ntilde;o por defecto %1$s establécese en: %2$s

en: pages
es: p&aacute;xinas

en: posts
es: artigos

en: You have checked the <i>"Force global default layout for all posts and pages"</i>, you must unchecked this option to enable a specific layout for this post.
es: Activouse <i>"dese&ntilde;o por defecto para tódalos artigoss e p&aacute;xinas",</i>  debes desactivar esta opci&oacute;n para permitir unha estrutura espec&iacute;fica para este artigo.

en: Change layout options
es: Cambiar as opcións de dese&ntilde;o

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
es: Pode definir un dese&ntilde;o espec&iacute;fico para %1$s utilizando barras lateráis. O valor por defecto do dese&ntilde;o pódese cambiar nas opcións do tema de %2$s. <br />

en: this page
es: esta p&aacute;xina

en: this post
es: este artigo

en: here
es: aqu&iacute;

en: Select a specific layout for %1$s
es: Seleccionar un dese&ntilde;o espec&iacute;fico para %1$s

en: Default layout %1s
es: Predeterminado %1s

en: Add a slider to this post/page
es: Engadir un slider a este artigo/p&aacute;xina

en: Choose a slider
es: Elixir un slider

en: &mdash; Select a slider &mdash;
es: &mdash; Seleccionar un slider &mdash;

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
es: Para crear un novo slider: abre a librer&iacute;a multimedia, edita as túas imaxes e engádeas ao teu novo slider

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
es: Retardo entre cada imaxe en milisegundos (por defecto: 5000 ms)

en: Slider Layout : set the slider in full width
es: Coloca imaxe do slider cun ancho total

en: Delete this slider
es: Eliminar este slider

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
es: O slider se eliminar&aacute; de forma permanente (se conservan as fotos, chamadas a acci&oacutens e enlaces)

en: Delete slider
es: Eliminar slider

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
es: Non creaches ning&uacute;n slider aínda. Vai á biblioteca multimedia, edita as imáxes e engádeas ó teu slider

en: Add to a slider
es: Engadir a un slider

en: Add to a slider (create one if needed)
es: Engadir a un slider (crear un se é necesario)

en: Title text (80 car. max length)
es: Texto do t&iacute;tulo (200 car. max):

en: Description text (below the title, 250 car. max length)
es: Texto de Descripci&oacute;n (debaixo do t&iacute;tulo, lonxitude m&aacute;xima de 250 caracteres)

en: Title and text color
es: Color de t&iacute;tulo e texto

en: Button text (80 car. max length)
es: Texto do bot&oacute;n (lonxitude m&aacute;xima de 80 caracteres)

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
es: Elixe unha p&aacute;xina ou artigo relacionado (entre os &uacute;ltimos 100)

en: No link
es: Sen enlace

en: Add a slider
es: Engadir un slider

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
es: Non creaches aínda ningún slider. Escribe un nome de slider e fai clic no bot&oacute;n engadir o primeiro slider.

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
es: Este slider non ten imaxes para mostrar. Ir á librer&iacute;a multimedia e comezar a engadirlle imaxes.

en: Slide Image
es: Imaxe de slide

en: Title
es: T&iacute;tulo

en: Slide Text
es: Texto de slide

en: Button Text
es: Texto do bot&oacute;n

en: Button Link
es: Texto bot&oacute;n de enlace

en: Edit
es: Editar

en: No Image Selected
es: Non hay ninguna imaxe seleccionada

en: Edit this slide
es: Editar este slide

en: Current slide
es: Slide actual

en: Create a slider
es: Crear un slider

en: Upload
es: Subir

en: Remove
es: Quitar

en: Upgrade WP
es: Actualiza WP

en: This theme requires WordPress 3.4+
es: Este tema require WordPress 3.4 +

en: Upgrade Wordpress Now
es: Actualizar Wordpress Agora

en: About Customizr
es: Acerca de Customizr

en: Need help with Customizr ?
es: Necesitas axuda con Customizr?

en: Welcome to Customizr %s
es: Benvido a Customizr %s

en: You can start by watching the <a href="%1$s" target="_blank">introduction video</a> or by reading <a href="%2$s" target="_blank">the documentation</a>.<br/> If you don't find an answer to your issue, don't panic! Since Customizr is used by a growing community of webmasters reporting bugs and making continuous improvements, you will probably find a solution to your problem either in the FAQ or in the user forum.
es: Pode empezar por ver o <a href="%1$s" target="_blank">video de introducci&oacute;n</a> ou ler <a href="%2$s" target="_blank">a documentaci&oacute;n</a>.<br/> Se non atopa a soluci&oacute;n ó seu problema, non se preocupe! Customizr é utilizado por unha crecente comunidade de webmasters que informan de fallos e realizan melloras continuas, probablemente encontrar&aacute;s unha soluci&oacute;n ao teu problema en preguntas frecuentes o no foro de usuarios.

en: Read the documentation
es: Le a documentaci&oacute;n

en: Check the FAQ
es: Consultar Preguntas Frecuentes

en: Code snippets
es: Fragmentos de c&oacute;digo

en: Discuss in the user forum
es: Debater no foro de usuarios

en: Thank you for using Customizr! Customizr %1$s has more features, is safer and more stable than ever <a href="#customizr-changelog">(see the changelog)</a> to help you build an awesome website. Watch the <a href="%2$s" target="_blank">introduction video</a> and find inspiration in the <a href="#showcase">showcase</a>.<br/>Enjoy it!
es: &iexcl;Gracias! por utilizar  Customizr %1$s ten m&aacute;is caracter&iacute;sticas, é m&aacute;is seguro e estable ca nunca  <a href="#customizr-changelog">(ver cambios)</a> axud&aacute;ndole a construir un incre&iacute;ble sitio web. Mira o <a href="%2$s" target="_blank">video de introducci&oacute;n</a> e busca inspiraci&oacute;n no noso<a href="#showcase"> escaparate</a>.<br/> &iexcl;Desfr&uacute;tao!

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
es: Est&aacute;s usando  un tema fillo de Customizr %1$ s: Revisa sempre %2$ s despois da actualizaci&oacute;n para ver se algunha funci&oacute;n ou unha plantilla quedou obsoleta.

en: We need sponsors!
es: Necesitamos patrocinadores!

en: <strong>We do our best do make Customizr the perfect free theme for you!</strong><br/> Please help support it's continued development with a donation of $20, $50, or even $100.
es: Adicamos todo o noso esforzo para que Customizr, sexa un tema libre e perfecto para vostede. Por favor, axude a manter e continuar o desenvolvemento cunha doaci&oacute;n de $20, $50 ou incluso $100.

en: Happy user of Customizr?
es: Usuario contento con Customizr?

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
es: Se est&aacute;s satisfeito co tema, com&eacute;ntao en wordpress.org e &iexcl;escribe sobre Customizr unha boa rese&ntilde;a!. <br />Somos adictos ás túas opinións...

en: Follow us
es: S&eacute;guenos

en: Customizr's extensions
es: Extensións de Customizr

en: Visit the extension's page
es: Visitar a páxina de extensións

en: Easily take your web design one step further
es: Dar un paso máis no deseño da súa web facilmente

en: The Customizr's extensions are plugins developed to extend the Customizr theme with great features. Nicely integrated with the theme's built-in options, they can be enabled/disabled safely with no side effects on your existing settings or customizations.
es: As extensións de Customizr, son plugins desenrolados para ampliar as prestacións do tema Customizr. Moi ben integrados con opcións incorporadas ao tema, puidendo activar / desactivar de forma segura e sin efectos secundarios sobre a configuración ou as personalizacións existentes.

en: These modules are designed to be simple to use for everyone. They are a good solution to add some creative customizations whitout needing to dive into the code.
es: Estes módulos están deseñados de forma que sexa fácil o seu uso. Son unha boa solución para aumentar a creatividade personalizada sen necesidade de sumerxirse no código.

en: Customizr's extensions are installed and upgraded from your WordPress admin, like any other WordPress plugins. Well documented and easily extendable with hooks, they come with a dedicated support forum on presscustomizr.com.
es: As extensións de Customizr, se instalan, actualizan e administran coma cualquera outro plugin de WordPress. Están ben documentadas e son de fácil aplicación, dispondo dun foro de axuda e soporte en themsandco.com

en: Customizr Showcase
es: Escaparate

en: Visit the showcase
es: Visitar escaparate

en: Find inspiration for your next Customizr based website!
es: Atopa inspiraci&oacute;n para o teu pr&oacute;ximo sito web baseado en Customizr.

en: This showcase aims to show what can be done with Customizr and helping other users to find inspiration for their web design.
es: Esta moatra ten como obxectivo orientar sobre o que se pode facer con Customizr e axudar a outros usuarios a atopar  inspiraci&oacute;n para o seu dese&ntilde;o.

en: Do you think you made an awesome website that can inspire people? Submitting a site for review is quick and easy to do.
es: Cres que fixeches un sitio web impresionante? Envía o teu sitio para ser revisado. É sinxelo e rápido

en: Changelog in version %1$s
es: Cambios na versi&oacute;n %1$s

en: Go to Dashboard &rarr; Home
es: Ir a Escritorio &rarr; P&aacute;xina inicio

en: Go to Dashboard
es: Ir ao Escritorio

en: Get support in the forum
es: Obter soporte no foro

en: System Informations
es: Información do sistema

en: Please include the following informations when posting support requests
es: Por favor, inclúa a seguinte información cando realice unha consulta de soporte

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
es: Para copiar a informaicón do sistema utilice: Ctrl + C (PC) or Cmd + C(Mac)

en: &larr; Previous
es: &larr;  Anterior

en: Next &rarr;
es: Seguinte &rarr;

en: Home
es: Inicio

en: Browse:
es: Navegar por:

en: Minute %1$s
es: Minuto %1$s

en: d
es: D

en: Week %1$s
es: Semana %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
es: Resultados da pesquisa para &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
es: Error 404 - P&aacute;xina non atopada

en: Page %d
es: P&aacute;xina %d

en: Split
es: Dividir

en: Merge
es: Unir

en: One thought on
es: Un comentario en

en: thoughts on
es: Comentarios en

en: (Edit)
es: (Editar)

en: Reply
es: Respostar

en: Post author
es: Autor

en: %1$s at %2$s
es: %1$s ás %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
es: O teu comentario est&aacute; pendente de moderaci&oacute;n.

en: Comment navigation
es: Navegador de comentarios

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
es: <span class="meta-nav">&larr;</span> Comentarios m&aacute;is antigos

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
es: Comentarios m&aacute;is recentes <span class="meta-nav">&rarr;</span

en: Comments are closed.
es: Comentarios pechados

en: Leave a comment
es: Deixar un Comentario

en: Comment(s) on
es: Comentario(s) en

en: comment
es: comentario

en: Customizer screen
es: Personalizador

en:  here
es: aqu&iacute;

en: Featured page
es: P&aacute;xina destacada

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the Customizr screen%s.
es: Texto descriptivo da p&aacute;xina destacada: utilizar o resumo da p&aacute;xina ou escribir o seu propio texto no campo que aparece en opcións de personalizaci&oacute;n da p&aacute;xina % s.

en: Missing Attachment
es: Falta arquivo adxunto

en: {no title} Read the post &raquo;
es: {no title} Ler o artigo &raquo;

en: Permalink to %s
es: Enlace permanente a %s

en: Ooops, page not found
es: P&aacute;xina non atopada

en: No
es: Sen

en: About %s
es: Acerca de %s

en: Daily Archives: %s
es: Arquivo diario: %s

en: Archives
es: Arquivo

en: Monthly Archives: %s
es: Arquivo mensual: %s

en: Yearly Archives: %s
es: Arquivo anual: %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
es: Continuar lendo <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
es: P&aacute;xinas:

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
es: Ver tódalos artigos de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Jump to the blog design options
es: Ir as opción de deseño da web

en: This entry was posted on %1$s<span class="by-author"> by %2$s</span>.
es: Nova publicada o %1$s<span class="by-author"> por %2$s</span>.

en: Published
es: Publicado

en: at dimensions
es: en dimensións

en: Link to full-size image
es: Enlace a tamaño completo

en: in
es: en

en: Return to
es: Volver a

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
es: Artigo publicado en %1$s e etiquetada %2$s

en: This entry was posted in %1$s
es: Artigo publicado en %1$s

en: This entry was tagged %2$s
es: Esta publicación foi etiquetada o %2$s

en: This entry was posted on %1$s
es: Nova publicada o %1$s

en: on %1$s
es: en %1$s

en: and posted on %1$s
es: e publicado en %1$s

en: This entry was posted
es: Este artigo foi publicado

en: by %1$s
es: por %1$s

en: (updated today)
es: (actualizada hoxe)

en: (updated %s days ago)
es: (actualizado fai %s días)

en: (updated 1 day ago)
es: (actualizada fai 1 día)

en: (updated on %1$s)
es: (actualizado o %1$s)

en: View all posts in %s
es: Ver tódolos artigos en %s

en: View all posts by %s
es: Ver tódolos artigos de %s

en: Open
es: Aberto

en: tagged
es: Etiquetado

en: by
es: por

en: Post navigation
es: Navegador de artigos

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
es: <span class="meta-nav">&larr;</span> Artigos m&aacute;is antigos

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
es: Artigos m&aacute;is recentes <span class="meta-nav">&rarr;</span

en: Back to top
es: Voltar arriba

en: Back Home
es: Voltar ao Inicio

en: Add a menu
es: Engadir un menú
